Okná, dvere a strešná krytina

Konečne nejaký väčší kus práce, ktorú som nerobil ja. Okná spravili oknári a strechu klampiari. Nabehol kopec ľudí a za dva dni to bolo hotové. Ja som medzitým pomáhal kde bolo treba a popritom začal zatepľovať obvodové steny so svojím špeciálnym závesným lešeníčkom.

Skladba strechy a strešná krytina

Jedná sa o klasickú prevetrávanú konštrukciu strechy, kde na plné debnenie ide podstrešná difúzna fólia, na ňu kontralaty (5x5cm), potom laty (5x5cm) a následne samotná strešná krytina

Ako som spomínal v predchádzajúcej etape, rozhodli sme sa pre plechovú strešnú krytinu od firmy RUUKKI. Jedna sa o kvalitnú krytinu so zárukou cca 30rokov. Viac o tejto krytine si môžte prečítať v úvode článku Strecha a komín

Na podstrešnej fólii sme tiež nešetrili. Majiteľ firmy, ktorá nám realizovala krytinu sa smial, že sme vôbec prví, ktorým objednáva takúto hrubú fóliu.
Jedná sa o difúznu fóliu JUTADACH SUPER 210. Spoje medzi jednotlivými pásmi sú lepené špeciálnym lepiacim tmelom na štrešné fólie.






Zateplenie a difúzna obálka domu

Izoláciu domu tvorí sklenná vata Ecose 40 hrúbky 200mm. S touto vatou sa dobre pracuje lebo tak nepichá a nedráždi ako klasická sklenná vata. Nosný skelet domu má hrúbku 15cm. celkovú hlbku steny 20cm som dosiahol nadbitím lát 5x5cm na vonkajší skelet konštrukcie. V miestach kde je hĺbka konštrukcie menšia ako 200mm (veniec, rohy) som použil fasádny NOBASIL FKD.

Vonkajšia difúzna obálka domu je vyhotovená difúznou fóliou JUTADACH 150 2AP